STRONA GŁÓWNA NA POCZĄTKU... ODPYCHANIE KOSMICZNE SUPER WSZECHŚWIAT EKSPANSJA EWOLUCJA WSZECHŚWIATA PROMIENIOWANIE TŁA

Obiekty odległe

Grupa Lokalna Galaktyk to grupa ponad 50 galaktyk, do której należy również nasza galaktyka; Droga Mleczna. Grupa ta rozciąga się na obszarze około jednego megaparseka (106 pc). Galaktyki Grupy Lokalnej tworzą system połączony siłą grawitacji i poruszają się przez kosmos jako jedna całość, w odróżnieniu od innych galaktyk, które oddalają się od nas. Obiekty odległe to te, które się od nas oddalają zgodnie z prawem Hubble.

Zgodnie z hipotezą Wielkiego Wybuchu wszystkie galaktyki są połączone siłami grawitacji, i te bliskie, i te odległe. Wprowadzenie wyjątku dla systemu połączonego siłą grawitacji dla Grupy Lokalnej Galaktyk jest brakiem konsekwencji w wyjaśnianiu zjawiska ucieczki galaktyk. Zgodnie Nową Hipotezą, pomiędzy galaktykami w wyniku przyrostu masy Wszechświata, następuje przyrost cząstek ciemnej materii (przyrost przestrzeni). Przyrost przestrzeni do galaktyk bliskich Drodze Mlecznej jest niemierzalny, możliwy jest nawet pomiar wskazujący że galaktyka się zbliża. Natomiast przyrost przestrzeni, na drodze do galaktyk odległych, jest na tyle duży, że nawet gdy galaktyka porusza się w naszym kierunku, to ruch względny będzie zawsze skierowany na zewnątrz.

Galaktyki oddalają się na skutek przyrostu ciemnej materii /przestrzeni/ w objętości czarnej dziury. Przyrost ciemnej materii następuje jednocześnie w całej objętości, przyrost ten, nie ma środka ani krawędzi. Obserwator patrzący na obiekty odległe ma wrażenie, że znajduje się w centrum wybuchu.

R E K L A M A
AstroPULPIT - Astronomia na Twoim Pulpicie


2002-2017